איך תבחרי שמלת כלה?

שמלת כלה לחתונה

 

אחד הדברים החשובים ביותר בארגון החתונה, אולי הדבר הראשון שכולנו חושבות עליו בהקשר של יום החתונה שלנו, הוא בחירת שמלת הכלה. בלי להיכנס ליותר מדי פנטזיות על נסיכות, האמת הפשוטה היא שמדובר במסיבה החגיגית ביותר שתהיה לנו בחיים, כך שמן הסתם השאלה 'מה נלבש' היא שאלה משמעותית עבור כל כלה.

איך בוחרים שמלת כלה? כאן העסק מתחיל להסתבך. החד פעמיות והחשיבות של האירוע, והעובדה ושכל העיניים מופנות כלפייך, מייצרים פעמים רבות לחץ וחרדה שמקשים על הבחירה. על מנת לעזור לך במציאת שמלת חלומותייך, אספנו מספר נקודות חשובות שאולי יעזרו לך לדייק את החיפוש.

כך תבחרי את שמלת הכלה המושלמת

עשי עבודת הכנה – להתחיל למצוא שמלה בים של מעצבים וסגנונות זה מתיש, אבל בוודאי יש סגנון מסוים או דגמים מסוימים שמוצאים חן בעינייך יותר. מומלץ להציץ בקטלוגים של מעצבים שונים, לראות למי את יותר מתחברת, ואפילו להגיע עם רעיון לדגם מסוים שאהבת. את יכולה למצוא משהו דומה או לתפור מאפס את דגם חלומותייך.

בואי בראש פתוח – אמנם זו קצת סתירה לסעיף הראשון, אך היא מייצגת נקודה חשובה מאוד. כשאת מגיעה אל המעצב, הרשי לעצמך להיות פתוחה גם להצעות שלו. מהיכרותו עם הגוף הנשי הוא יכול להתאים לך סגנון שמעולם לא חשבת עליו, אך ברגע שתנסי תראי עד כמה הוא מחמיא למבנה גופך. השתמשי בעבודת ההכנה שעשית על מנת למנוע מהחיפוש להתפזר יותר מדי.

שימי לב לתקציב – שמלות כלה, כידוע, הן עסק לא זול, וקל מאוד להיות מוקסמת מדגם מדהים שעולה המון, כשבפועל ייתכן ותוכלי למצוא משהו דומה ולא פחות מושלם, במחיר הגיוני הרבה יותר. גם ככה קל מאוד להתפזר בתוך שפע האפשרויות, תני למחיר לשים לך גבולות שיקלו על הבחירה.

אל תשכחי לחשוב על הנוחות – למרות שרובנו גדלנו במחשבה שבשביל להיות יפה צריך לסבול, לא כדאי שזה יהיה המוטו ביום חתונתך. מדובר ביום ארוך מאוד ואמוציונלי מאוד, כך כדאי שלפחות מבחינת הנוחות לא תעמיסי על עצמך קשיים נוספים.

התרכזי בעצמך – לא כל שמלה שראית על מישהי אחרת ונפלת מהכסא מרוב התפעלות תיראה טוב עלייך. נסי להבין מהם החלקים בגוף שלך שאותם את רוצה להבליט ואילו חלקים את מעדיפה לטשטש. אל תהססי להתייעץ עם המעצבים.

ביום ההגעה לחנות המעצבים – דאגי לקבוע איתם את הגעתך מראש, כך שיהיה מי שילווה אותך ויעזור לך, נסי לא להגיע בזמן המחזור החודשי כיוון שהגוף שלנו משתנה בימים אלו. לבשי תחתונים וחזיה טובים ומחזיקים, עדיף בצבע גוף, ללא תפרים ודוגמאות.
לסיום – נסי ליהנות מתהליך החיפוש. אל תעשי זאת בלחץ, פני את היום או את הימים שתצטרכי, עשי זאת בנחת, ונסי לא להיות ביקורתית כלפי עצמך. גם אם זה לוקח קצת זמן – אל תתייאשי. הרי למצוא אהבת אמת זה הרבה יותר קשה, וגם בזה הצלחת.