תפריט לאירוע – איך מתאימים את התפריט לסוג האירוע?

תפריט לאירועים

הצלחת האירוע שלכם תלויה בהרבה מאד גורמים, לכן אתם משקיעים זמן וכוחות, לא חוסכים באטרקציות, מקדישים מחשבה ומתכננים לפרטי פרטים את היום המושלם והמיוחד שיהפוך לבלתי נשכח.
בעיני רבים, הצלחה קולינרית של אירוע הוא אחד הסימנים להצלחת האירוע כולו. לכן, תכנון מוקדם של התפריט המוגש לאורחים הוא אחד הפרטים החשובים והמשמעותיים באירועים פרטיים. כולנו רוצים שהאורחים שלנו יהיו מרוצים ושבעים וידברו שבועות לאחר מכן על האוכל הנהדר והטעים.

איזה תפריט מתאים לאורחים באירוע?

אתם יודעים את מי הזמנתם לאירוע. אתם יכולים לדעת את הטעם של האורחים לדוגמא, האם חלקם או רובם טבעונים או צמחונים? או אולי הם אוהבים בשר כמו לדוגמא יוצאי דרום אמריקה. אורחים אחרים יאהבו מאכלים אותנטיים ומסורתיים של ארץ מוצאם, יהיו כאלה שיעדיפו אוכל ביתי ואורחים אחרים אניני טעם יאהבו אוכל מיוחד כמו במסעדת שף.
יש הבדל בין קהל צעיר לקהל מבוגר, למרות שבעידן המודרני ההבדלים מיטשטשים. לקהל צעיר אשר מחפש לרקוד ולשתות כדאי להציע דוכני מזון קלילים ומהירים ואילו הקהל המבוגר יותר יעדיף ברוב המקרים לשבת לשולחן ולקבל את האוכל בהגשה.
כאשר אתם בוחרים תפריט חשבו גם על אלה השומרים על כשרות. אם בכל זאת בחרתם תפריט שאינו כשר, הודיעו על כך בהזמנה לאירוע כדי שהאורחים שלכם יידעו להיערך בהתאם.
באירועים בהם רוב האורחים מוכרים לכם, אל תתרכזו בטעמכם האישי באוכל אלא נסו לקלוע לטעמם של רוב האורחים באירוע.

 

תפריט לפי סוג האירוע

סוג האירוע מכתיב את סגנון התפריט שיוגש. בכל חתונה בין אם היא אלגנטית ומכופתרת או שהיא חתונה בצפון קלילה וזורמת האורחים יצפו לתפריט מגוון עם מבחר מנות רב מרגע הנשנושים בקבלת הפנים, דרך המנה הראשונה, העיקרית, הקינוחים והמנה שתוגש באפטר פארטי. אפשר לראות שהיום אירועי בר מצווה ובת מצווה נערכים ברוב פאר והדר וההשקעה בתפריט לא נופלת מההשקעה בתפריט חתונה. אם עורכים אירועים פרטיים קטנים יותר כמו שבת חתן או אירוע עסקי הציפיה תהיה לתפריט קל יותר.

אירוע בצהריים או אירוע בערב
תפריט ערב שונה מתפריט המוגש בצהריים. בערב הציפיה היא לתפריט יוקרתי עם מבחר גדול של מנות מושקעות ובצהרים אפשר להגיש תפריט קל יותר, מרענן. הטרנד הנפוץ היום לאירועי צהרים, במיוחד כאלה המתקיימים ביום שישי בצהריים, הוא תפריט חלבי קליל ועשיר בטעמים.

מגוון רחב של מנות לאירועים
כדי שבחירת האוכל תהיה מוצלחת, הציעו בתפריט מגוון רב של מנות בטעמים שונים, כך יהיה קל יותר לרצות את האורחים. זה נכון במיוחד כאשר הקהל אינו הומוגני ויש קהלים שונים עם טעמים והעדפות שונים זה מזה. חשבו גם על מי שתזונתם שונה ובחרו מנה אחת לפחות שתוגש כמנה צמחונית, ללא גלוטן או טבעונית.

תפריט לאירוע לפי נושא מוביל
הרבה פעמים המארחים מחליטים לתכנן אירוע עם סגנון מיוחד או עם נושא מוביל, למשל חתונה בחוף הים כשכולם לבושים לבן, בר מצווה בסגנון קרנבל ברזילאי או אירוע לטקס חינה מסורתי ועוד דוגמאות רבות אחרות. במקרים אלה כדאי לבחור את התפריט בהתאמה לנושא המוביל והסגנון הכללי של החגיגה, לזה גם יצפו האורחים.

התאמת התפריט למזג האוויר
יש הבדל בין אירוע בקיץ לאירוע בתקופת החורף. בקיץ כדאי לשלב מנות קלילות ומרעננות במיוחד בחלק של האירוע שנערך בחוץ. בחום ובלחות, קשה לאכול אוכל כבד. לעומת זאת באירועים פרטיים המתקיימים בחורף, דוגמת חתונת חורף יש מקום לתבשילים חמים או מרקים שיציעו סוג של פינוק בזמן שבחוץ קר וגשום.

מחכים לקינוח
תפנקו את האורחים במגוון גדול של קינוחים מרשימים. רוב האורחים לא מוותרים ומחכים להגשת הקינוחים. בופה עשיר של קינוחים משאיר את הרושם המתאים על האורחים. גם כאן אפשר להתאים את תפריט הקינוחים לסגנון האירוע, למזג האוויר ולסוג האורחים. תשאפו שכל אחד ימצא את הקינוח האהוב עליו במגוון הרחב.

אל תשכחו את הילדים
באירועים פרטיים ומסיבות בהם מוזמנים ילדים או בני נוער, בעיקר באירועי בר או בת מצווה, בבריתות, באירועים של שבת חתן ואפילו בחתונות, כדאי להציע עבורם מנות ילדים איכותיות אך מותאמות להם, מהסוג שהם אוהבים.
לסיכום, תכנון התפריט באירועים פרטיים הוא משימה מורכבת בפני עצמה. כדאי להשקיע מחשבה מוקדמת לבניית תפריט המורכב ממנות שיקלעו לטעמם של האורחים ויתאימו לסגנון הכללי של האירוע.